Kalender


søndag den 27. maj
Trinitatis søndag
Tidspunkt: kl. 10.00
Peter Hedegaard
fredag den 1. juni
Børnegudstjeneste
Tidspunkt: kl. 17.00
Margrethe Dahlerup Koch
Børnegudstjeneste og minikonfirmandafslutning
søndag den 3. juni
1. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 19.00
Margrethe Dahlerup Koch
søndag den 10. juni
2. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 10.00
Peter Hedegaard















torsdag den 14. juni
Plejehjemsgudstjeneste
Tidspunkt: kl. 10.15
Margrethe Dahlerup Koch
Plejehjemmet Beringshaven
søndag den 17. juni
3. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 10.00
Margrethe Dahlerup Koch
søndag den 24. juni
4. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 10.00
Peter Hedegaard
søndag den 1. juli
5. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 10.00
Peter Hedegaard
søndag den 8. juli
6. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 10.00
Peter Hedegaard
søndag den 15. juli
7. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 10.00
Peter Hedegaard
søndag den 22. juli
8. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 10.00
Margrethe Dahlerup Koch
søndag den 29. juli
9. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 10.00
Margrethe Dahlerup Koch
søndag den 5. august
10. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 10.00
Margrethe Dahlerup Koch
søndag den 12. august
11. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 10.00
Peter Hedegaard
søndag den 19. august
12. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 10.00
Margrethe Dahlerup Koch
torsdag den 23. august
Plejehjemsgudstjeneste
Tidspunkt: kl.10.15
Margrethe Dahlerup Koch
Plejehjemmet Beringshaven
søndag den 26. august
13. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 19.00
Peter Hedegaard
tirsdag den 28. august
Plejehjemsgudstjeneste
Tidspunkt: kl. 11.00
Margrethe Dahlerup Koch
Plejehjemmet Mellemtoften
søndag den 2. september
14. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 10.00
Margrethe Dahlerup Koch
søndag den 9. september
15. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 10.00
Peter Hedegaard
Høstgudstjeneste og efterfølgende kirkefrokost
tirsdag den 11. september
Plejehjemsgudstjeneste
Tidspunkt: kl. 14.30
Peter Hedegaard
Plejehjemmet Beringshaven
søndag den 16. september
16. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 10.00
Margrethe Dahlerup Koch
søndag den 23. september
17. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 10.00
Peter Hedegaard
søndag den 30. september
18. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 10.30
Margrethe Dahlerup Koch
Efterårsmøde med de midt- og vestjyske valgmenigheder
søndag den 7. oktober
19. søndag efter trinitatis
Tidspunkt: kl. 10.00
Valgmenighedspræst Marianne Gyldenkærne, Bøvling
Konfirmation
Konfirmationer
Fra 2010 er der konfirmation på Store Bededag - se alle datoer her...
Læs mere
Holstebro Valgmenighed  |   Skolegade 32  |   7500  Holstebro  |   9742 1023  |   post@holstebrovalgmenighed.dk