Kontakt


Valgmenighedens præster

Caspar Wenzel Tornøe
Idumvej 54
7500 Holstebro
Tlf.: 5153 1819
Mail: caspar@holstebrovalgmenighed.dk

og

Trine Hostrup Dige
Nytorv 2. 3. tv
8800 Viborg
Tlf.: 4049 2808
Mail: thd@km.dk


Præsternes træffetid: den første torsdag i hver måned kl. 16.00 - 17.00 på valgmenighedens kontor:

Skolegade 32
7500 Holstebro

dog gerne efter aftale.
Fridag mandag.

Organist

Kim Preussler, Dyssegårdsvej 10, 7500  Holstebro, tlf.: 9743 2936,
Mail: kimpreussler@webspeed.dk

Kirkesanger

Stillingen er pt. vakant.
Henvendelse til Karen Bjerre Madsen, Sundevedsgade 20, 7500 Holstebro
Tlf.:  2384 7929,
Mail: karen.bjerre.madsen@mail.dk

Kirketjener

Stillingen er p.t. vakant.
Henvendelse til: Karen Bjerre Madsen, Sundevedsgade 20, 7500 Holstebro,
tlf.: 2384 7929, mail: karen.bjerre.madsen@mail.dk

Forretningsfører

Harald Nielsen, Søndermarken 11, 7490 Aulum, tlf. 2382 4053
mail: Harald@holstebrovalgmenighed.dk

Valgmenighedens bestyrelse

Formand: Mette Krog, Krogslundvej 2, Hvam, 7500 Holstebro,
tlf. 3058 8217, mail: metteluisekrog@gmail.com

Næstformand: Lars German Hagsten, Sønder Allé 22, 7500 Holstebro,
tlf. 4189 3205, mail: lgh@cae.au.dk

Kasserer: Mona Andersen, Bjergbyvej 32, Nautrup, 7830 Vinderup,
tlf. 2144 3405, mail: kristianmona@gmail.com

Sekretær: Anna Thordal-Christensen, Poppel Allé 4, 7500 Holstebro,
tlf. 3029 1631  mail: thordal-christensen@webspeed.dk

Øvrige medlemmer af bestyrelsen:

Kate Raya, Fiilsvej 18C, 7500 Holstebro
tlf. 2149 1142, mail: kateraya1@gmail.com

Inger Bjerring, Jagtvej 9, Mejrup, 7500 Holstebro,
tlf. 2046 8702, mail: inger.bjerring@gmail.com

Per Gøran Paavo, Parkvej 222, 7500 Holstebro,
tlf. 2874 4478, mail: pgpaavo@gmail.com
Kalender
21.8.22
10. søndag efter trinitatis
Caspar Wenzel Tornøe
Holstebro Valgmenighed  |   Skolegade 32  |   7500  Holstebro  |   5153 1819  |   caspar@holstebrovalgmenighed.dk